Алмеида го задуши противникот, Маликин со нокаут го победи Алиакбари

Интересно натпреварување на ОНЕ Чемпионшип: Револушн одржано во Сингапур понуди дури три борби за титули.

Во главната борба, Кореецот Ок Рае Јун го победи Американецот Кристијан Ли со едногласна одлука на судиите и ја освои титулата во лесна категорија.

Тајландецот „Капетан Петчиинди академија“ ја задржа титулата шампион во бантам победувајќи го со едногласна одлука на Французинот Мехди Затуту.

Шампионскиот појас го задржа и Џошуа Пачио. Филипинецот го совлада Јапонецот Јосуке Саруту во првата рунда со прекин во сламка категорија.

Од интересните борби, вреди да се спомене триумфот на Бразилецот Маркус Алмеида, кој во своето деби го совлада сонародникот Андерсон Силва. Бучеча ја заврши работата во првиот круг кога го победи противникот со гушење (Север-југ давење).

Американката Викторија Ли со прекин во втората рунда ја совлада Бразилката Викторија Соуза, а во пресметка во тешкашите Русинот Анатоли Маликин го совлада Иранецот Амир Алиакбари со нокаут во првата рунда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО