Александар Ракиќ се враќа во октагонот кон средината на годината, а сака меч против Анкалаев или Блахович

Српскиот ММА борец со австриски пасош Александар Ракиќ во мај минатата година се бореше против Полјакот Јан Блахович, но во третата рунда ги повреди лигаментите на коленото и се откажа од борбата.

По поразот од Волкан Оездемир, Ракиќ ги победи Ентони Смит и Тијаго Сантос, а со борбата против Блахович се надеваше дека ќе добие шанса да се бори за појасот.

За време на настанот УФЦ 283 одговараше на прашања од фановите на Твитер и на тој начин откри дека планира да се врати во мај или јуни, на мечот против Магомед Анкалаев или Јан Блачович.

Ракиќ му честиташе на Гловер Тешеира за неговата богата кариера. Имено, Бразилецот реши да се повлече по поразот од Џамал Хил на настанот УФЦ 283 кој се одржа минатиот викенд во Рио де Жанеиро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО