Алекс Глигор Стојанов се бори во Мјанмар по минатонеделната пресметка во Тајланд (ВИДЕО)

Aleks Stojanov 14 fevruari

Алекс Глигор Стојанов викеднов има нова борба во Мјанмар, каше што ќе се бори без раквици, а за победа се признава само нокаутот.

Инаку Глигор Стојанов Милев минатата недела имаше борба на стадионот на Патаја во Тајланд. Тој прикажа одлична борба,  за победата одлучуваа нијанси во корист на Тосапон од Талјанд на МАКС мај тај 5.

Стојанов досега има 25 борби, а во 15 победил.

Погледенте го видеото и уживајте во мај тај вештините на Стојанов.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО