Почетна тагови Санкт Петербург

таг: Санкт Петербург

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Волкановски, Холовеј, Усман и Масвидал го поминаа мерењето на УФЦ 251 (ВИДЕО)

Мерењето и соочувањето за УФЦ 251 помина и трите шампионски средби сега се официјални. Камару Усман и Хорхе Масвидал, кои ќе се борат во...

Мечот Мек Грегор-Масвидал би можел да биде најголем во историјата, смета Вајт

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт беше категоричен против борба меѓу Конор Мек Грегор и Хорхе Масвидал, но очигледно се предомисли. За неколку часа, Масвидал...

Дана Вајт: Ќе му дадеме време на Хабиб да се опорави

Претседателот на УФЦ Дана Вајт нема да му отежнува на шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов. Пред една недела, „Орелот“ го загуби татко му, кој...

Вајт: Мек Грегор може да се врати во 2021 година

Поранешниот двоен шампион во УФЦ, Конор Мек Грегор, се повлече од ММА, но Дана Вајт верува дека повторно ќе го видиме во кафезот. Минатиот месец,...

Вајт: Прашајте го Џонс колкави плати му даваме

Дана Вајт ги повика навивачите да го замолат Џон Џонс да ги откријат деталите за богатството што го направи во УФЦ. Во последните неколку недели...