КАРАТЕ

БОКС

Ризин се извини за „гнасното“ непочитување на Мејведер

Претседателот на Ризин, Нобојуки Сакакибара се извини за „гнасното“ непочитување што му беше покажано на Флојд Мејведер на Ризин 38. Мејведер се врати во Јапонија...

Еди Херн и Френк Ворен не се откажуваат од борбата Фјури-Џошуа без обѕир на изјавата на Тајсон

Денот Д дојде и помина. Договорот не е потпишан. Официјално е готово за Џошуа - изјави шампионот на ВБЦ Тајсон Фјури во видео пораката...

ММА

НАЈНОВО

Мојсовска и Јовановска ќе се борат за бронзи Светскиот универзитетски игри за боречки спортови

Македонската универзитетска карате репрезентација составена од студенти од Универзитетот Свети Кирил и Методиј од Скопје, предводена од селекторот Бошко Заборски, во поединечните настапи кои...

КИК БОКС

БОРЕЊЕ

ЏУДО

ОСТАНАТО