9.8 C
Skopje
03/12/2021 | 02:33

КАРАТЕ

Светскиот вицешампион Емил Павлов на прием во Агенцијата за млади и...

Директорот на Агенција за млади и спорт го прими освојувачот на сребрениот медал на Светското првенство во карате, Емил Павлов. Директорот на Агенцијата за млади...

Елвир Куртановиќ во „Студио 10“ за дискриминацијата од страна на КФМ...

Тренерот на Карате клубот Кеикс од Скопје гостуваше во емисијата „Студио 10“ на ТВ 24 и зборуваше за карате спортот и мислењето од Комисијата...

БОКС

Усик уште го чека Џошуа, не се плаши од Фјури

Александар Усик со задоволство би се соочил со Тајсон Фјури за обединувачкиот меч на светските титули во тешка категорија. Ова го соопшти неговиот менаџер...

Боб Арум: Тајсон догодина сака три меча

Тајсон Фјури сака да направи три меча следната година и доколку ги добие, да ја заврши кариерата. Ова стана јасно од говорот на еден...

ММА

Квинтон Џексон не сака да влезе во „Куќата на славните“

Поранешен УФЦ шампион, Квинтон Џексон, не сака да влезе во „Куќата на славните“, иако местото му е загарантирано. Четириесет и тригодишниот Џексон е во...

Вајт: Сите стравуваат од Чимаев и потполно ги разбирам

Хамзат Чимаев брзо изгради репутација на непобедлив борец во октагонот на УФЦ. Швеѓанецот со чеченски корени дефинитивно доминираше во кафезот откако се приклучи на...

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Европска шампионка во џудо претепана од момчето, со унаказено лице (ФОТО)

Французинката Марго Пино, која во 2020 година беше европски шампион во џудо, доби брутален ќотек минатиот викенд од страна на нејзиното момче и тренер...

Квинтон Џексон не сака да влезе во „Куќата на славните“

Поранешен УФЦ шампион, Квинтон Џексон, не сака да влезе во „Куќата на славните“, иако местото му е загарантирано. Четириесет и тригодишниот Џексон е во...

Вајт: Сите стравуваат од Чимаев и потполно ги разбирам

Хамзат Чимаев брзо изгради репутација на непобедлив борец во октагонот на УФЦ. Швеѓанецот со чеченски корени дефинитивно доминираше во кафезот откако се приклучи на...

Усик уште го чека Џошуа, не се плаши од Фјури

Александар Усик со задоволство би се соочил со Тајсон Фјури за обединувачкиот меч на светските титули во тешка категорија. Ова го соопшти неговиот менаџер...

Жозе Алдо е најголем во перо категорија на УФЦ, Волкановски е четврти

Арон Бронштетер од Спорт нетворк се консултира со фановите на темата за најголем ММА борец на УФЦ во перо категорија. Секој фан има свое...

Кевин Ли: Ме отпуштија од УФЦ преку е-пошта

Поранешниот претендент за титулата во лесна категорија, Кевин Ли, е отпуштен од УФЦ преку е-пошта (е-маил). Неодамна стана јасно дека УФЦ одлучи да се...

Поранешна шампионка на УФЦ е претепана, заврши во болница

Поранешниот шампионка на УФЦ во мува категорија, Нико Монтано е во болница. На својот профил на социјалните мрежи 32-годишната Американка изјави дека била претепана...

КИК БОКС

Верховен со трогателни зборови до својата екипа

Рико Верховен, кој е шампион во тешка категорија на Глори, сподели објава на социјалните мрежи во која им се заблагодари на сите околу него...

БОРЕЊЕ

Шест медали за надежите на Балканец во Косово (ФОТО)

На Меѓународниот турнир „Адем Јашари“ во Косово седумина борачи на Балканец освоија шест медали. Во екипен пласман БК Балканец го освои третото место, бронзениот пехар...

ЏУДО

Европска шампионка во џудо претепана од момчето, со унаказено лице (ФОТО)

Французинката Марго Пино, која во 2020 година беше европски шампион во џудо, доби брутален ќотек минатиот викенд од страна на нејзиното момче и тренер...

ОСТАНАТО