Ѕверски нокаут на Масвидал против Аскерн – најбрз во историјата УФЦ (ВИДЕО)

Хорхе Масвидал (34-13, 11-6 УФЦ) го постигна најбрзиот нокаут во историјата на УФЦ.

На УФЦ 239 во Лас Вегас за само 5 секунди го нокаутира Бен Аскерен (19-1-1НЦ, 1-1 УФЦ) и му го нанесе првиот пораз во кариерата.

Поранешниот шампион на Белатор и ОНЕ тргна на уривање, а Масвидал одлично го темпираше ударот со летачко колено и го погоди Аскрен со удар кој го нокаутира. Пред да стигне судијата да ја прекине борбата го погоди Аскерн уште два пати со тупаниците.

https://twitter.com/Fightbrk/status/1147706927222317056?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwgr%5E393039363b74776565745f6d65646961&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Fveliko-jorge-masvidal-nokautira-zverski-ben-askren-za-5-sekundi
https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=U_qO7htVg30
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО