Злато, сребро и бронза за Дан кју на „Сибор опен 2017“ во Словенија (ФОТО)

 

Три медала за натпреварувачите на Дан кју од Скопје на Меѓународниот турнир џиу џицу турнир „Сибор опен 2017“ во Кочевје, Словенија.

Зоран Колевски (-38 кг) во У-12 го освои златниот медал, додека Катерина Ацевска (+63 кг) во У-15 се закити со сребрениот, а Јаким Колевски (-42 кг, У-12) со бронзениот.

Натпреварувачите на Дан кју од турнир на турнир постигнуваат се подобри резултати.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО