Ситичаи го победи Џабар Аскеров и избори пресметка со Ји Лонг (ВИДЕО)

Ситичаи Ситсонгпеенонг го победи Џабар Аскеров во финалето на ВЛФ турнирот на осуммината.

Турнирот е организиран со цел победникот да се бори со кинеската ѕвезда Ји Лонг.

Ситичаи во финалето требаше да се бори со Чингиз Алазов кој во полуфиналето го елиминираше Аскеров. Не беше објавено зошто Белорусинот отпадна од борбата со шампионот на Глори.

Ји Лонг минатата година со контроверзна судска одлука го  победи Буакав.

https://www.facebook.com/SiamFightNews/videos/756715334511572/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО