Жилберт Барнс и Стивен Томпсон ќе се борат на УФЦ 264

Двајца поранешни предизвикувачи за титулата во полусредна категорија ќе се борат на УФЦ 264, што ќе се одржи на 10 јули. Жилберт Барнс и Стивен Томпсон дадоа вербална согласност за борбата. Веста ја соопшти ЕСПН на социјалните мрежи.

Барнс има учинок 19-4 во ММА и веќе има направено една борба годинава. Ја загуби шансата за титула од Камару Усман, кој го нокаутираво февруари. Овој пораз ја сопре серијата од 6 последователни победи. Жилберт заврши 14 свои мечеви, а само во две борби тој беше завршен.

Томпсон, пак, има учинок 16-4-1 во ММА и е во серија од две последователни победи. Стивен заврши 8 свои противници и загуби само еднаш. Вондербој победи на три од последните седум борби во УФЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО