Жан-Клод ван Дам стана амбасадор на ВБЦ за мај тај (ВИДЕО)

jean claude van damme wbc

Иконата на боречки вештини, Жан-Клод ван Дам, е именуван за мај тај амбасадор на Светскиот боксерски совет (ВБЦ).

Титулата му е доделен поради континуираните напори за проширување на оваа вештина, која промовира самодисциплина и почитување.

Белгиецот (55 г.) со боречки вештини почнува да се бави со 10 години. Глумел во повеќе легендарни филмови со боречка тематика „Крвав спорт“ и „Кикбоксер“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО