Завршните подоготовки на Владимир Кличко за мечот со Џошуа (ВИДЕО)

308

Само неколку дена пред големата борба за титулите на ИБФ, ИБО и ВБА во тешка категорија Владимир Кличко го завршува тренинг кампот.

На 29 април на Вембли во меч со Ентони Џошуа 41-годишниот Украинец повторно има можност да стане светски шампион.

.