Зад кулисите на УФЦ 207: Гарбрант и Фабер во солзи, бес на тренерот на Ронда… (ВИДЕО)

180

maddux-maple-i-garbrandt-faber-tarverdyan

Од УФЦ конечно стигна најава за нова епизода на серијалот „Возбуда и агонија“. Овој пат фокусот е на УФЦ 207 од 30 декември во Лас Вегас, настан што го пердводеа Аманда Нуњеш и Ронда Русеј.

Дел од кадите кои досега немавме можност да ги видиме за прв пат е прикажано во овоа двеминутна објава, а таа носи неколку чувствителни моменти од „зад сцената“, бесот на тренерот на Ронда, Едмонд Травердијан, по тешкиот пораз на поранешниот шампион и уште неколку интересни ситуации кои се случќуваа таа вечер.