Забит Самедов го победи Кемајо пред очите на Стивен Сигал (ВИДЕО)

Забит Самедов и Фреди Кемајо во Москва се бореа за КОК европската титула во тешка категорија.

33-годишниот Азербејџанец победи со едногласна одлука на судиите во прилично изедначен меч во пет рунди.

На Самедов ова му беше 16-тата последователна победа, додека Кемајо го доживеа третиот по ред пораз.

Гостин на настанот беше Стивен Сигал.

https://youtu.be/6ttdnWVmPyQ

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО