Вонредното Собрание на Боксерската федерација е одложено

bfm-sednica-16-9-2016

Бокс федерацијата на Македонија (БФМ) нема да го одржи вонредното Собрание во Битола за време на Државното првенство за кадети, јуниори и сениори кое е на програмата е утре и во сабота.

Според извори од БФМ, Собранието се одлага поради натрупаната програма во тие два дена и се планира негово одржување за една до две недели. Инаку, причина за свикување на Собранието е неактивноста на некои членови на Управниот одбор на БФМ.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО