Волкановски: Сакам да му се одмаздам ​​на Махачев, подготвен сум да се борам секаде

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, шампионот на УФЦ во перо категорија Александар Волкановски зборуваше за неговата желба да има реванш со Русинот Ислам Махачев.

„Навистина сакам да му се одмаздам ​​на Ислам. Мислам дека светот се грижи за оваа борба. Мислам дека ова е една од најголемите борби што УФЦ може да ги направи во моментов. Навивачите сакаат да ја видат, па тоа би било голема борба и за нашите кариери.

Би се реванширал каде било. Не ми е грижа. Се разбира, тоа е доволно голема борба за да се наслови борбената карта во Вегас, но ако одлучат да го направат тоа во Австралија или Абу Даби, ќе се борам каде било. Толку многу го сакам овој реванш што сум подготвен да се борам секаде“, вели Волкановски за ТВ Мач.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО