Владимир Кличко внимателно ги следи подготовките на Ивандер Холифилд (ВИДЕО)

77

57-годишниот американски боксер Ивандер Холифилд (44-10-2, 29 КО) активно се подготвува за негово враќање во рингот.

Целосна помош во подготовката на Холифилд му дава 44-годишниот Украинец Владимир Кличко.

„Шампионите доаѓаат и си одат, но за да станете легенда, мора да имате срце“, напиша Ивандер Холфилд на својот профил на Инстаграм.