Видете го спектакуларниот нокаут со хај кик! (ВИДЕО)

high kick nokaut-crop

Главниот град на Јордан, Аман, беше домаќин на настанот „Пустинска сила“ на кој беше виден уште еден во низата спектакуларни нокаути.

Аман беше жариштето на мечот меѓу Мунира Лазеза и Анаса Сираја. Овој вториот беше испратен на спиење по фантастичниот хај кик.

http://youtu.be/-Y8aSE_NnMM

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО