Величенствена таеквондо атмосфера во Мексико

Мексиканската таеквондо федерација пречека 10 илјади спортисти на „1-то ВТФ Светско клубско првенство во таеквондо“ кое го организираше Светската таеквондо федерација (ВТФ).

10 iljadi narod na taekvondo vo meksiko

Никој не можел да замисли дека може да се организра еден ваков грандиозен настан. Според љубителите на оваа вештина, но и самите натпреварувачи, како и новинарите, најголемиот настан на планетава не може да се организра на друго место освен во „главниот град на таеквондото“ Мексико.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО