Мејведер спие со еден куп пари!

Mejveder so pari

Од само нему познати причини, случајно или намерно, боксерот Флојд Мејведер си поставил слика на Инстаграм со еден куп „зелени банкноти“, по што се дигна голема прашина.

„Кој може да ми даде предлог како да ја крстам сликава“, напишал прашален статус на сликата.

Голем дел од фановите му напишале предлози, но на многу од нив имало и негативни пораки и препораки, дека овој пат навистина забегал.

Мејведер во кариерата има 47 победи, а само од последните борби нови 32 милиони долари,.
Кој знае, можеби си ја предизвикува судбината…

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО