Веласкез – Вердум на 13 јуни! (ВИДЕО)

Velaskez -Verdum 2

Шампионот на УФЦ во тешка категорија, Каин Веласкез (САД) на 13 јуни ќе се бори со привремениот шампион Фабрисио Вердум (Бразил).

Нивниот натпревар ќе биде главниот настан на галавечерта на УФЦ 168 во Мескико Сити Арена . Средбата требаше да се одржи во ноември, но Американецот се здоби со повреда и се повлече од мечот.

Во тоа време Вердум остана активен. Тој го порази Марк Хант и стана привремен носител на круна.

http://youtu.be/OvLjxnOyIl0

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО