Вејн Руни од Манчестер јунајтед ќе навива за боксер (ВИДЕО)

Abraham i Smit

Вејн Руни планира да го поддржи англискиот боксер Пол Смит на мечот против шампионот на Светската боксерска организација во суперсредна категорија, Артур Абрахам од Германија.

 Ѕвездата на „Манчестер јунајтед“ е истакнат бокс фан. Пред неколку години во секое време навиваше за својот добар пријател Рики Хатон.

Дуелот ќе се одржи следната сабота во Берлин. Ова е реванш средба. Првата средба заврши со победа на поени за Германецот со ерменско потекло, но беше многу оспорувана.

„Многу сум убеден дека можам да го победам. Овој пат судиите нема да му помогнат. Верувам дека овој пат Абрахам ќе биде во подобра форма. Успеав да го кренам нивото во техничка смисла. Сакам да докажам дека сум на светско ниво“, рече Смит.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО