Вајлдер до Фјури: Ќе те прегази товарен воз

Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија, Дионтеј Вајлдер, одговори на заканите од Тајсон Фјури. Тие ќе ја направат трилогијата кон крајот на месецот во Лас Вегас. Фјури не престана да зборува за тоа дека бил камион што повторно ќе го прегази Вајлдер во нивната трета битка.

„Бронзен бомбардер“ не се плаши и се посвети на здрав тренинг. На својот профил на социјалните мрежи Дионтеј покажа како тренира во теретана и изјави дека тој е товарен воз што ќе го прегази Фјури.

Вајлдер го предупреди Тајсон од сега да се дебелее. На почетокот на 2020 година Фјури му го нанесе првиот пораз на Вајлдер и му ја одзеде титулата во тешка категорија и статусот без пораз.

Во нивната прва борба, видовме брутален нокдаун, по што Фјури стана и го импресионираше целиот свет. Тогаш борбата стигна до одлука, која беше нерешена. Оваа трилогија е многу важна за тешка категорија и ќе реши многу проблеми.

Вака тренира и се подготвува Вајлдер да го прегази Фјури:

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО