Утре се одредува репрезентацијата за ЕП во карате на Плеј оф турнирот во Скопје

Утре во Скопје се одржува Плеј оф карате турнирот за кадети, јуниори и У-21.

Плеј-офот ќе се одржи во салата на Работнички во Градскиот парк со почеток во 10 часот.

На Плеј оф турнирот ќе се изберат членовите на репрезентацијата за Европското првенство што ќе се одржи во Ларнака, Кипар, од 3 до 5 фверуари 2023 година.

Право на учество имаат медалистите од Државното првенство што се одржа минатата недела во Гостивар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО