УФЦ Фајт Најт 56: Про го среди Шогун за 34 секунди (ВИДЕО)

UFC-Octagon brazil

ММА трката УФЦ Фајт Нјат 56 се одржа денеска, а главна средба беше дуелот меѓу Мурицио „Шогун“ Руа и Овинс Ст. Про (ОСП).

 Средбата се очекуваше со голем интерес од многуте фанови на Бразилецот, но, за жал, заврши брзо и не во негова корист. ОСП го изненади „Шогун“ со десно кроше кое го собори на земјата, каде Про продолжи да го удира противник, додека судијата не го прекина. И сето тоа се случи за 34 секунди.

Резултатите од УФЦ Фајт Најт 56:

 Овин Сеинт Про го победи Маурицио Руа со KO (прва рунда, 0:34)

Варлеј Алвес го победи Алан Јубан со судиски одлука (29-28, 29-28, 29-28)

Клаудио Силва го победи Леон Едвардс со судиски одлука (29-28, 28-29, 29-28)

Диего Лима го победи Хорхе Оливеира со судиски одлука (30-27, 30-27, 30-27)

Хулиана Лима ја победи Нина Ансароф со судиски одлука (29-28, 29-28, 29-28)

Диего Рива го победи Родолфо Рубио со судиски одлука (30-27, 30-27, 30-27)

Каио Магалхаеш го победи Тревор Смит со KO (прва рунда, 0:31)

Леонардо Силва го победи Чарли Бренемам со клуч (РНЦ, прва рунда, 4:15)

Томас Алмеида победи Тим Горман со судиски одлука (30-27, 30-27, 29-28)

Колби Ковињтон го победи Вагнер Силва со клуч (РНЦ, трета рунда, 3:26)

http://youtu.be/cRqbHVtzcCE

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО