УФЦ 180 урива рекорди во Мексико

ufc-logo-black-bkgd

180 УФЦ настан, што се одржа во саботата во„Арена Мексико“ во Мексико Сити го урна рекордот по бројот на посетители во оваа арена со над 21.000 гледачи- рече претседателот на УФЦ, Дана Вајт. 

Иако точниот број на обожаватели не е откриен, Вајт рече дека е поставен рекорд за најголема посетеност на ова здание, со повеќе од 21.000 фанови.

Се разбира, голема заслуга на овој број на продадени везници има мексиканскиот борец Каин Веласкез,борец кој пред три отпадна од трката за титулата во кралската категорија.

Во главната борба Вердум (01/05/19 ММА , 7-2 УФЦ) во средината на втората рунда го нокаутираше Хант (09/01/10 ММА, УФЦ 5-3-1) и стана привремен шампион во тешка категорија.

ufc-180-werdum-hunt


 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО