Ворлинг го освои „Топ 10“

Masa Martinovic-crop

Во хрватската престолнина Загреб се одржаа на 12-то издание на меѓународниот карате турнир „Топ 10“ за жени. Победники на турнирот е Џенифер Ворлинг од Луксембург.

Ворлинг во финалето ја победи Словачката Викторија Семаникова со 4-0, со овој триумф дојде до конечната победа. На турнирот имаше претставници од седум земји , меѓу кои и тројца од Хрватска.

Светската шампионка Ада Ибрахим Надеж од Франција со 2-1 беше поразена од Хрватката Мартиновиќ.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО