Тито Ортиз го победи Стефан Бонар на Белатор 131

tito-ortiz-win

 ММА трката за Белатор 131 се одржа денеска во Сан Диего, каде што главната борба беше меѓу поранешните УФЦ борците Тито Отиз и Стефан Бонар.

Средбата се очекуваше со нестрапление поради нивните непријателствата надвор од кафезот. Сепак, мечот не беше толку динамичен колку заканите пред него. Ортиз не губше време, уште од самиот почетокот го скрати растојанието, обидувајќи се да направи соборување и граунд енд паунд со лакти. Сепак, Бонар го издржа овој напад, доведувајќи го Ортиз во клинч позиција и го турна до клетката. И покрај силниот старт, потоа темпото не беше исто. И двајцата борци разменуваа удари и позциции во текот на сите 5 рунди.

Бонар покажа добра борба во стоечка позициција, но ниту еден од ударите не му нанесе сериозна повреда на Ортиз. При крајот на мечот Ортиз беше поактивен, при што напави неколку чистења, кои заслужено му ја донесоа победата со судиска одлука.

Еве ги сите резултати од Белатор 131:

 Tito Ortiz го победи Stephan Bonnar со судиска одлука (30-27 , 28-29 , 30-27)

Will Brooks го победи Michael Chandler со TKO (Round 4 , 3:48)

Joe Schilling го победи Melvin Manhoef со KO (Round 2 , 0:32)

Mike Richman го победи Nam Phan со KO (Round 1 , 0:46)

Muhammed Lawal го победи Joe Vedepo со TKO (Round 3 , 0:39)

A.J. Matthews го победи Kyle Bolt со нокаут (Round 1 , 1:39)

Jonathan Santa Maria го победи Ron Henderson со судиска одлука (29-28 , 28-29 , 30-27)

Jordan Bailey го победи Alex Higley со клуч (RNC , Round 1 , 3:27)

Nick Garcia го победи Matthew Ramirez со клуч (Guillotine , Round 2 , 0:56)

Andy Murad го победи Bubba Pugh со судиска одлука (29-28 , 28-29 , 29-28)

Rolando Perez-Mark Vorgeas – нерешено (29-27 , 26-30 , 28-28)

Joao Faria го победи Ian Butler со клуч (Arm Triangle , Round 3 , 1:58)

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО