УФЦ го одбра најдобриот нокаут за 2022 (ВИДЕО)

Најдобрата ММА организација во светот, УФЦ, го одбра најдобриот нокаут за изминатата 2022 година.

Оваа почест му припадна на Леон Року Едвардс, кој со фантастичен удар со нога го нокаутираше, а нормално и победи Камару Усман.

Нигериецот беше благ фаворит пред самата борба но Британецот покажа дека е во голема форма, и класично го „елиминираше“ противникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО