Убедливо враќање на Рог Рог, Криклија и Азизпур во финалето на турнирот во кик бокс во тешка категорија (ВИДЕО)

Настанот на ОНЕ шампионатот неделава го предводеше пресметката во мај тај во перо категорија меѓу Печморакот Печиинде и Таванчаи П.К. Саенчаи.

Печморакот досега три пати ја бранеше титулата, но овојпат не успеа.

Таванчаи го победи противникот со едногласна одлука на судиите и стигна до 128 победи во кариерата.

Финалето на турнирот во кик бокс во тешка категорија го освои Роман Криклија, кој за 52 секунди го нокаутира Гуто Иносенте и Ирај Азизпур, кој со едногласна одлука го победи Бруно Чавес.

Сенегалецот Оумар Кејн, попознат како Рог Рог, го победи Батраџ Газаев со прекин во втората рунда. Ова е четврта победа за Кејн во петтиот настап.

Кејн се врати по речиси година ипол пауза од поразот од Кирил Гришенко.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО