Три финалиња и едно полуфинале за КБК Горила на Балкан бест фајтерс

Кик бокс клубот Горила од Скопје се избори за три финалиња и едно полуфинале за утре на Меѓународниот куп „Балкан бест фајтерс“ во Ниш, Србија.

За златен медал ќе се борат Мите Ашкилов 81 кг во К-1, Душан Чимев 81 кг во лоу кик и Филип Соколовиќ 69 кг кик лајт.

Филип Сливјановски 75 кг во лоу кик утре се бори за бронзен медал.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО