Трајче Илиоски прв на „Аустријан опен“ во Виена (ФОТО)

Trajce ilioski prv vo Avstrija

Трајче Илиоски (-51 кг) денска го  освои првото место на Светски куп во кик бокс „Аустраин опен“ во орагнизација на Светската кик бокс федерација во Виена-Австрија, а Бојан Станојоски (-59 кг) беше втор.

Catlevski timot vo avstrija 2

Тимот Чатлески настапи со четири борци од Македонија, а во дисциплината лајт контак за пионери настапија: Трајче Илиоски -51 кг, Бојан Станојоски -59 кг, Енвер Османоски – 63 кг, додека во дисциплината К-1 сениори се бореше Серхан Џафероски – 81 кг.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО