Тимот на Конор загуби уште еден меч, а потоа Мек Грегор го нападна Чендлер (ВИДЕО)

Предводени од Конор Мек Грегор ја загубија шестата борба во 31-та сезона на Ултимејт фајтер (ТУФ) против тимот на Мајкл Чендлер.

Курт Холобог го победи Ли Хамонд со завршница во втората рунда.

Славниот Ирец тешко прифати нов пораз, влезе во арената и по кратка расправија го нападна Чендлер.

„Да бевте со нив кога им требаше, можеби ќе покажаа нешто овде“, рекол Чендлер, а Мекгрегор му одговорил:

„Ќе ти покажам, ќе ти го скршам носот будало. Ти си мал Белатор крлеж“.

После тоа Конор насилно го оттурна Чендлер и се може да прерасне во физичка пресметка.

Но, за среќа, обезбедувањето се нашло во октагонот, а шефот на УФЦ, Дана Вајт, интервенирал и ги разделиле двајцата тренери и ја смириле ситуацијата.

А како изгледаше тоа погледнете во видеото:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО