Тајсон Фјури: Не сум имал секс со недели! Излегувам на рингот со натоварен патлак!

Тајсон Фјури тврди дека се воздржувал од секс со неговата сопруга Парис за да помогне да се подготви за средбата со Дерек Чисора.

Трилогијата ќе се одржи викендов во Лондон. Тајсон двапати го победи „Дел Бој“ во минатото, но реши да ја заврши трилогијата со колегата британски борец на стадионот на Тотенхем Хотспар, откако пропаднаа разговорите со Ентони Џошуа.

На последната прес-конференција пред борбата, „Кралот на Ромите“ беше во неговото вообичаено харизматично јас. Изјави дека работи на нова тактика која бара да не имате секс за време на тренинг кампот пред битката. Фјури се закани дека ќе влезе во рингот со натоварен патлак.

„Давам 110% секогаш кога сум во теретана. Тренирав девет недели за оваа борба. Немам секс седум недели. Сакам да влезам таму како див зајак и само сакам да приредам добро шоу.

Дерек ќе сака да ме нокаутира и јас ќе се обидам да го нокаутирам. Одам таму со натоварен патлак, некој е во сериозна неволја. Ќе бидам целосно наситен со тестостерон“, рече Фјури, цитиран од Берстоол спортс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО