Тајсон Фјури го советува Џошуа како да го победи Усик (ВИДЕО)

Иако Фјури нема да присуствува на претстојната борба, тој јасно стави до знаење дека ќе ја следи акцијата, па дури и понуди совети на својот сонародник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tyson Fury (@tysonfury)

Тајсон објави видео на својот Инстаграм профил во кое тој и неговиот тренер Енди Ли ја тестираат моќта на снимките од неговото тело. Ова, според Фјури, е клучот за победата на Џошуа.

„Вака Ентони Џошуа треба да го нападне телото на Aлександр Усик. Надуен боксер од средна категорија не може да толерира такви напади“, гласи насловот на видеото во кое Фјури ја покажува својата моќ и сила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО