Светско првенство: Јовановска поразена од Нгујан

puliksenija

Нашата репрезентативка во кати поединечно, Пуликсенија Јовановска, загуби во првото коло на Светското првенство во карате во Бремен, Германија, од натпреварувачката од Виетнам Ноанг Нган Нгујен со одлука на судиите од 1-4.

Таа е првиот наш репрезентативец што излезе на татмито на СП во Бремен.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО