Стивен А. Смит се отвори за разговор со Флојд Мејведер пред борбата со Мек Грегор

Професионалниот боксерски во категоријата до 70 килограми привлече огромно внимание за да стане втората најпордава ППГ борба во историјата на спортот со 4,3 милиони купени гледања,. Веднаш по борбата на Мејведер во полусредна категорија со Мани Пакијао.

Стивен А. Смит неодамна му кажа на Хотбокс со Мајк Тајсон за разговор со Мејведер (50-0).

„Бев во куќата на Флојд непосредно пред да се бори со Мек Грегор. А ова не го сметам за боксерски меч, бидејќи Конор Мек Грегор не беше проклет боксер, шампион на УФЦ, но не беше боксер. Флојд Мејведер ме погледна во лице и ми рече, ќе го завршам околу осмата или деветтата рунда.

Флојд Мејведер беше исклучително уверен дека ќе го победи Конор Мек Грегор во нивната мега борба, а пред средбата изјави кога точно ќе го направи тоа.

Мејведер всушност ја постигна својата победа над Мек Грегор во десеттата рунда од нивниот боксерски меч. Пред тоа не беше загрозен од ударите на Ирецот. И двајцата заработија деветцифрени суми од настанот и тоа предизвика домино ефект во боречките спортови, што доведе до тоа Тајсон Фјури да биде најавен за борба со поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Френсис Нгану.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО