Стефан Штерјов е балкански шампион, Алили и Лазарева вицешампиони, Поцеста трет (ФОТО)

Стефан Штерјов е балкански шампион во категоријата до 44 килограми на шампионатот за ученици и кадети што се одржа во Сараево, Босна и Хрецеговина, додека Бесир Алили и Бојана Лазарева освоија бронзени медали, Реџеп Поцеста бронза.

Штерјов вчера во категорија до 44 кг,која броеше девет борачи, по двете победи во четвртфиналето против Стефан Стојанов од Македонија и во полуфиналето против борач од Бугарија, во финалето со резултат 5-4 го совлада борачот С.Боке од Турција.

Денес настапуваат другите наши борачи.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО