Сребра за браќата Колевски и бронза за Ина од Дан Кју на „Мимоза опен 2020“ во Херцег Нови

Две сребра и една бронза за натпреварувачите на Дан кју на Меѓународиот џиу џицу турнир „Мимоза опен 2020“ во Херцег Нови, Црна Гора.

Браќата Јаким и Зоран Колевски се закитија со сребра, а Ина Цакончевска со бронза.

Им честитам на децата на храбрите борби. Штета што изгубивме во две финалиња. Им благодарам на родителите за поддршката“, вели тренерот Александар Ацевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО