Скот Едкинс се запозна со легендата Чак Норис (ФОТО)

Во светот на боречките вештини и шоу-бизнисот тешко дека има поголемо име од она на Чак Норис. Скот Eдкинс исто така ужива широка популарност, но дури и тој бледeе во споредба со славата на жива легенда.

Актерот, кој ја играше улогата на Јури Бојка, објави неколку фотографии со Норис на социјалните мрежи за да ја изрази својата возбуда за оваа средба.

Двајцата позираат во класичен борбен став, како што доликува на нивниот имиџ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Scott Adkins (@thescottadkins)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО