Нгану јадеше камерунски специјалитет со Мбапе (ФОТО)

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану објави нова објава на социјалните мрежи на која се прикажани неколку фотографии со познатиот француски фудбалер Килијан Мбапе. Фотографиите се направени во Јаунде, главниот град на Камерун.

„Уживање во најпознатото камерунско јадење Ндоле (задушени ореви и риба или говедско месо. Јадењето може да содржи и ракчиња) со Килијан Мбапе“, напиша Нгану на фотографијата.

Како што е познато, во средината на мај се дозна дека Нгану потпишал договор со промоцијата на ПФЛ. Според условите на овој договор, на Френсис му е дозволено да учествува во боксерски натпревари.

Во однос на настапот во ПФЛ, Френсис се очекува да ја има првата борба на промоцијата веќе следната година (околу средината на годината).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francis Ngannou (@francisngannou)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО