Симона, Ивана и Елвир разменија искуства во предсезоната (ФОТО)

Elvir so poubavo drustvo Ivana i Simona

Како привршуваат одморите така и тренерите и спортистите се подготвуваат за новите есенски предизвици. Пред почеток на сеозната е неопходно и да се размене по некое стручно мислење. Па така, вчера тројцата тренери Симона Трајковска, Ивана Аврамова и Елвир Куртановиќ седнаа на по една кафе и салата.

Како што дознаваме, размениле мислења за летните семинари во Суто Море-Црна Гора и за почетокот на новата сезона, која ќе почне од Истанбул со Карате 1 Премиер лигата. Договорена е соработка, односно Ивана и Симона да ги пренесуваат искуствата во кати, а Елвир во кумите.

Резултатите од овие раговори ќе се видат есенва.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО