Шуменов воскресна на средбата со Јуниор Рајт

Sumenov

Бејбут Шуменов (Казхстан) одбрани една од двете титули на Светската боксерска асоцијација во полутешка категорија. Тој беше соборен во петата рунда и беше во сериозна неволја во шестата пред да направи пресврт против аутсајдерот Јуниор Рајт. Средабата се одржа во Лас Вегас.

По седмата рунда Казахстанецот го притисна педалото и успеа да го испрати на подот својот противник во осмата. Се заврши во десетата рунда, кога предизвикувачот немаше сили да продолжи.

Во следниот меч Шуменов ќе треба да боксира со другиот шампион на организацијата Денис Лебедев (Русија).

https://youtu.be/DYYnK8fwm5M

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО