Шон Стрикленд лице в лице со Доналд Трамп (ВИДЕО)

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го пофали борецот на УФЦ Шон Стрикленд за време на говорот во Лас Вегас. Трамп го привлече вниманието на издржливоста и одлучноста на спортистот, по што двајцата застанаа лице в лице. Неочекуваната средба меѓу Трамп и Стрикленд ја покажува моќта на спортот да ги надмине политичките граници.

Одржувајќи 16-минутен говор по републиканската конвенција во Невада, Трамп го привлече вниманието на Стрикленд, поранешен шампион во средна категорија на УФЦ. Настанот одржан на 9 февруари 2024 година, Трамп  ја пофали цврстината на Стрикленд, дури и покажувајќи ги неговите карактеристични уши како доказ за борец што не треба да се занемарува.

Во светот на мешаните боречки вештини името на Шон Стрикленд е синоним за издржливост и решителност. Неговата истрајност во кафезот му се допадна на поранешниот претседател Трамп кој ја искористи можноста за време на неговиот говор во Лас Вегас да ја препознае моќта на борецот.

„Знаете, го видов овој човек како се бори. Шон Стрикленд е тежок, навистина тежок борец. Видете ушите како карфиол. Не можете да се плеткате со таков тип“, рече Трамп.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FREAK (@freak.mma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО