Шест медали за Рутс БЏЏ во Ниш (ФОТО)

Ruts vo nIs 2016

Тимот на „Рутс БЏЏ“ вчера на Меѓународниот турнир вобразилско џиу џицу во Ниш, Србија, освои шест медали.

Stefan Pecevski vo Nis

Александар Заткоски во конкуренција на виолетови појаси освои сребрен медал, Стефан Пецевски освои златен медал кај сините појаси, Сандра две бронзи и во тежинска и во апсолутна категорија. Кај белите појаси со златен медал се враќа Наде Василевска, а Марија Рисетвска со сребрен.

Aleksandar Zatkoski vo nis

Ruts devojka vo Nis

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО