Руиз и Џошуа на отворен тренинг пред реваншот во Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Отворена тренинг сесија се одржа во саудискиот Диријах пред саботната вечер на Мечрум „Натпревар на дини“.

Во главната борба на вечерта, Енди Руиз Јуниор во реваншот со Ентони Џошуа ги брани титулите на ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО во тешка категорија.

Филип Хрговиќ се бори со Американецот Ерик Молина, а на програмата има уште тројца тешкаши: Дилијан Вајт-Мариуш Вах, Александар Поветкин-Мајкл Хантер и Магомедрасул Маџидов-Том Литл.

Руиз – Џошуа 2

Енди Руиз Јуниор (33-1, 22 КО) – Ентони Џошуа (22-1, 21 КО)

Александар Поветкин (35-2, 24 КО) – Мајкл Хантер (18-1, 12 КО)

Филип Хрговиќ (9-0, 7 КО) – Ерик Молина (27-5, 19 КО)

Дилијан Хауте (26-1, 18 КО) – Мариуш Вах (35-5, 19 КО)

Магомедрасул Маџидов (1-0, 1 КО) – Том Литл (10-7, 3 КО)

Иван „Хопеј“ Прајс (0-0) – Сведи Мохамед (12-6-2, 3 КО)

Диего Пачеко (7-0, 6 КО) – Селемани Саиди (20-15-5, 15 КО)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО