Ронда Русеј претепа обезбедувач (ВИДЕО)

71

Поранешната ѕвезда на ММА Ронда Русеј направи спектакуларен скандал откако се пожали дека шефовите на Светската кечерска федерација се обидуваат да ги контролираат нејзините изјави во рингот.

Речиси една година по нејзиното деби, Русеј се закани дека ќе си замине откако телохранителите се обидоа да ја спречат да го бакне нејзиното момче по мечот, а таа одговори со штрајк.

„Нека ме отпуштат кога сакаат. Со задволство ќе се приберам дома и спокојно ќе си живеам. Не можат разно-разни платеници да ми кажат што да правам. Никој нема да ме контролира и да ми каже што да правам“, рече Русеј.

.