Роберто Солдиќ наскоро ќе објави каде ќе ја продолжи кариерата

Најдобриот хрватски ММА борец Роберто Солдиќ за неколку дена ќе објави каде ќе ја продолжи кариерата. Робо кап ги помина последните пет години во КСВ, и е сопственик на два шампионски појаси – во полусредна и средна категорија.

Солдиќ не ја крие желбата да направи пробив и да потпише договор со најголемите светски промоции, УФЦ или ОНЕ Чемпионшип.

А каде ја продолжува кариерата ќе најави прес-конференција која ќе се одржи во вторник на 2 август во хотелот „Еспланаде“ во Загреб со почеток во 14 часот.

Договорот на Солдиќ со најголемата европска ММА промоција е при крај, а од договорот му останува уште еден натпревар.

Тој со години е на мета на големите светски организации за боречки вештини и секако е еден од побараните ММА борци поради неговите резултати и одличната кариера.

Покрај Роберт Солдиќ, на прес-конференцијата ќе бидат присутни и неговиот менаџерски тим (УФД Менаџмент), браќата Иван и Томислав Дијаковиќ и изненадувачки гостин.

Организаторите на прес-конференцијата изјавија дека доаѓањето на специјален гостин во Хрватска ќе одекне во медиумскиот простор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО