Александар Волкановски номиниран за најдобар меѓународен борец

41

Александар Волкановски е номиниран во категоријата меѓународен борец на годината. Покрај шампионот на УФЦ во перо лесна катгеорија во конкуренција се Роберто Солдиќ двократен шампион на КСВ, Хамзат Чимаев, Ислам Махачев и Матеуш Гамрот.

Покрај таа категорија се доделуваат и награди за најдобар борец, тренер, судија, ММА новинар, промоција и најдобар нокаут, сабмишн, полетување, камбек…

Сите номинации во 22 категории можете да ги погледнете ТУКА. А доколку сакате да гласате, тоа можете да го направите со претходна регистрација.