Ринат Фахретдинов: Ние Русите не зборуваме, туку дејствуваме

Ринат Фахретдинов упати барање за големи работи во полусредна категорија.

„Гладијаторот“ се соочи со познато име како Кевин Ли. Нивната борба се случи изминатиов викенд во Лас Вегас. Фахретдинов не му даде никакви шанси на Ли. Тој можеше да го испрати во тежок нокдаун, а потоа го победи со гилотина за 55 секунди.

Тоа беше 3-та победа на Фахретдинов во УФЦ и 20-та последователна победа во ММА. Ринат изјави дека е подготвен да се бори со секого и го објасни својот молк пред борбата со Американецот.

„Има момци кои се повисоко од мене во рангирањето. На пример, Магни се бори со некој, Мет Браун. Не знам што прават тие двајца толку високо на ранг-листата. Не се фалам, но подготвен сум да се борам и со двајцата во ист ден.

Во основа сум подготвен за што и да ми нафрли лигата. Важно ми е да не ми се пријатели. Видовте дека можам да се борам и да станам. Се надевав на таква борба, само не сакав многу да зборувам.

Во Русија е прифатено да се дејствува, а не да се зборува. Ова е причината за мојот молк. Се надевам дека ви се допадна“, изјави Фахретдинов за медиумите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО