Реваншот Кличко-Фјури ќе се одржи на 9 јули?

Klicko-Fjuri udari

Реваншот помеѓу Украинецот Владимир Кличко и Британецот Тајсон Фјури може да се одржи на 9 јули, објавија холандските медиуми, повикувајќи се на зборовите на поранешниот светски шампион во супер тешка категорија.

Во моментов Владимир и неговиот брат Виталиј се наоѓаат во земјата на лалињата, каде што синоќа учествуваше во популарното вечерно ТВ шоу на RTL Late Night.

Klicko sedi vo amsterdam

Потсетуваме дека порано менаџерот на Кличко, Бернд Бонте, исто го спомена 9 јули како можен датум за одржувње на мечот. Другата предложена дата е 4 јуни.

Виталиј и Владимир Кличко заминаа за Амстердам, за да ја поддржат Украина во пресрет на советодавниот референдум за ратификација на Договорот за асоцијација меѓу нивната земја и ЕУ, кој ќе се одржи во Холандија на 6 април.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО